Religia

Temat religii i wiary odgrywa w życiu wielu ludzi ważną rolę. Szczególnie, gdy przenosimy się z domu do obcego kraju. Tam, gdzie będziemy praktykować religię, spotkamy ludzi naszego wyznania. To pomaga poczuć się pewniej, nawiązać nowe przyjaźnie i zaaklimatyzować się w nowej ojczyźnie. Chcielibyśmy Wam przekazać najważniejsze informacje dotyczące wyznawania wiary w Niemczech.

Podatki kościelne

W Niemczech kościół katolicki jak i ewangelicki finansowany jest częściowo dzięki podatkom kościelnym. Przy zameldowaniu należy podać informację odnośnie przynależności do religii i podatek kościelny zostaje wówczas automatycznie odciągany od pensji. Informacji co do wysokości podatku należy zaciągnąć w urzędzie podczas zameldowania, ponieważ wysokość podatku jest w każdym landzie inna.

Lista różnych kościołów poszczególnych wyzwań

Tutaj znajdziesz odniesienia do stron kościołów ewangelickich i katolickich, żydowskich synagog i islamskich meczetów w obszarze Wolfsburga, Braunschweigu i Gifhorn.

Na odpowiednich stronach internetowych znajdziesz adresy parafii, jak i terminy niemieckojęzycznych i obcojęzycznych nabożeństw i mszy.

Wolfsburg: (niemiecki)

Braunschweig: (niemiecki)

Gifhorn: (niemiecki)