Uznanie zagranicznych dyplomów

Jeśli chcesz studiować lub pracować w Niemczech, potrzebujesz uznania świadectw i  uznania Twoich kwalifikacji zawodowych. Procedurę uznania kwalifikacji zawodowych należy przeprowadzić przede wszystkim w przypadku zawodów regulowanych (np. lekarz / nauczyciel). Ułatwia to znacznie poszukiwanie pracy,  jeśli można potencjalnemu pracodawcy przedstawić oficjalny dokument świadczący o kwalifikacjach. By dowiedzieć się czegoś o uznaniu zagranicznych dyplomów ukończenia szkoły wyższej w Niemczech, poleca się skorzystanie z wyszukiwarki:

Poza tym możesz udać się na konsultacje odnośnie uznania Twoich kwalifikacji w Wolfsburgu (proszę umówić zawsze wcześniej termin).

JobCenter Wolfsburg
Porschestraße 2/ Raum 170
38440 Wolfsburg

Angelika Horst-Neumann
Telefon: (+49)5361/4649-122

Susanne Kolle
Telefon: (+49)5361/4649-119
Jobcenter-Wolfsburg.EM@jobcenter-ge.de

Info: Jeśli jako partner ekspatriacji chciałbyś pracować w Niemczech, powinieneś uprzednio poinformować się o wszystkich dostępnych możliwościach. Częściowo podjęcie pracy wymagającej ubezpieczenia socjalnego jest niemożliwe. To zależy głównie od kraju Twojego pochodzenia. Przy konsultacji dotyczącej uznania kwalifikacji otrzymasz również ważne informacje.