Towarzystwo Artystyczne Wolfsburg e.V.

Towarzystwo Artystyczne Wolfsburg została założone w 1959 r. Jest najstarszą instytucją artystyczną miasta i równocześnie najbardziej awangardową. Jej ambitny program, który zyskał krajową i międzynarodową renomę, obejmuje prace artystów młodego pokolenia, które odpowiadają na pytania współczesnych czasów. Każdego roku jest tworzony spójny tematycznie program, który składa się z wystaw i projektów obejmujących wykłady, dyskusje, wieczory filmowe i koncerty. Instytucja deklaruje się jako platforma dyskusji nad aktualnymi tematami w sztuce z naciskiem na wzbudzenie zainteresowania nimi u młodych. Wstęp wolny.

Wystawy/wydarzenia
Wiele wystaw i projektów obejmuje temat Wolfsburga i jego szczególnej roli w politycznej i gospodarczej sytuacji Niemiec. Co dwa lata przyznawana jest arti – nagroda artystyczna dedykowana artystom z Wolfsburga. Towarzystwo Artystyczne Wolfsburg jest wystawcą corocznej Science & Art-Festivals Phaenomenale razem z phæno i Biurem Kultury Miasta Wolfsburg.

Wskazówki dla niepełnosprawnych
Istnieje możliwość wjazdu wózkiem inwalidzkim na powierzchnię wystawową (brak przeszkód). W zamku w godzinach otwarcia jest do dyspozycji toaleta dla niepełnosprawnych (winda! konieczne klucze).

Kontakt
Towarzystwo Artystyczne Wolfsburg e.V.
Schlossstr. 8
38448 Wolfsburg
Tel. (+49)5361/67422
Fax (+49)5361/650862
kunstverein@wolfsburg.de
www.kunstverein-wolfsburg.de

Godziny otwarcia
śr – pt              10:00 – 17:00
sb                    13:00 – 18:00
ndz                  11:00 – 18:00