Instytut Heidersbergera

Instytut Heidersbergera jest poświęcony naukowemu i artystycznemu dorobkowi Heinricha Heidersbergera, który jest znany przede wszystkim jako fotograf architektury i twórca tak zwanego rytmogramu.

Siedziba Instytutu mieszcząca się w dawnych atelier artystów jest czymś więcej niż tylko archiwum. Metodą warsztatową rozwija idee i koncepcje artystycznych projektów, aby wysnuć poszczególne aspekty ze złożonych prac Heidersbergera i dalej je rozwijać. Poza tym Instytut Heiderbergera ściśle współpracuje ze specjalistami z zakresu fototechniki oraz konserwacji i renowacji fotografii. Wstęp jest bezpłatny (poza wyjątkowymi wydarzeniami).

Wyjątkowe wydarzenia
We współpracy z Instytutem Heidelbergera Miejska Galeria Wolfsburg co roku prezentuje wystawę „Studio Heidersbergera”. W krótkich prezentacjach są pokazywane nowe „znaleziska” i fragmenty archiwum Heidersbergera.

Podczas wystaw tworzonych przy współpracy krajowych i międzynarodowych partnerów jest kontekstualizowana praca Heinricha Heidersbergera. Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej www.heidersberger.de

Wskazówki dla niepełnosprawnych
Instytut jest trudno dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ponieważ do wejścia można dostać się jedynie po schodach.

Kontakt
Instytut Heidersbergera gGmbH
Schloßstraße 8
38448 Wolfsburg
Tel. (+49)5361/6559-13
Fax (+49)5361/6559-14
institut@heidersberger.de
http://www.heidersberger.de

Godziny otwarcia
tylko po telefonicznym umówieniu