Hallenbad – Kultura na Schachtweg

W kwietniu 2007 w centrum Wolfsburga z dawnej łaźni zostało utworzone wielkie centrum kultury. Hallenbad – Kultura na Schachtweg tworzy od tego czasu świeżą i niespotykaną ofertę kulturalną dla miasta. W krótkim czasie stało się solidną instytucją, bez której nie można już sobie wyobrazić Wolfsburga.

Kino
Kino w Hallenbad jest kinem studyjnym. W repertuarze znajdują się zarówno klasyki filmowe czy dokumenty jak i cykle tematyczne. Zawsze w czwartki pokazujemy film w oryginale z niemieckimi napisami. Latem prezentujemy Open Air Kino w ogródku piwnym i raz w roku puszczamy niemy film na dużej pływalni (Groß Schwimmbecken). Kino oferuje 60 miejsc siedzących i najnowszą technologię.

Sauna-Klub
Sauna-Klub to ukryte w piwnicy, w podziemiach dawnego basenu miejsce spotkań fanów dobrej muzyki. Tam właśnie od środy do soboty znani didżeje prezentują różne style muzyczne. Regularnie zapraszane są również zespoły z kraju i zagranicy.

 

Spielbutze
W Hallenbad dzieci od 6 do 12 lat mają swoją własną otwartą przestrzeń. W Spielbutze po południu od wtorku do piątku proponujemy dzieciom bezpłatnie i bez konieczności rejestracji ciekawy i różnorodny program.

 

Wskazówki dla niepełnosprawnych
Trzy miejsca parkingowe tuż przy wejściu, toaleta dla niepełnosprawnych i rampy dla wózków inwalidzkich (poza płytą basenu)

 

Kontakt & Godziny otwarcia
Hallenbad -Kultura na Schachtweg
Schachtweg 31
38440 Wolfsburg
Tel. (+49)5361/2728100
Fax (+49)5361/2728111
info@hallenbad.de
http://www.hallenbad.de

 

Przedsprzedaż biletów podczas godzin otwarcia:
pon – pt                       09:00 – 17:00