Autostadt

„Ludzie, samochody i to, co was kręci” – oto motto Autostadt. Za tą nazwą kryje się wyjątkowy park tematyczny, który jest równocześnie największym na świecie centrum dostawczym nowych samochodów. Od czerwca 2000 r. ponad 2 miliony volkswagenów zostały tutaj przekazane swoim właścicielom. Wybierzcie się Państwo z nami w fascynującą podróż w świat mobilności i przeżyjcie wraz z nami w 28-hektarowym parku historię i przyszłość, klasykę i sztukę, rozwój i święto, multimedialną wizję i fascynację złożone z architektury, natury i designu. Autostadt jest oparte na wartościach Volkswagen AG – to nastawiona na doświadczenie platforma komunikacji marki z konsumentami. Różnorodna oferta zachęca do otwartego i intensywnego przyjrzenia się obliczom naszej mobilności i zorientowanej na usługi kultury.

Jazda po wieży
Czas trwania: ok. 15 min.

  • Cena: 8,00 € za osobę

Dotychczas można było podziwiać wieże samochodowe jedynie z zewnątrz. Jednak teraz odwiedzający Autostadt mogą poznać serce tego wysokiego na 48 metrów, prawdopodobnie najbardziej spektakularnego na świecie magazynu aut.

Maritime PanoramaTour FSG Haveland

  •  Cena: 6,00 € za osobę, z ważnym biletem dziennym bezpłatnie
  •  Czas trwania: 60 minut
  •  Godziny wyjazdu z Autostadt: od 11:00 do 17:00 co 1,5 godziny

Spójrzcie Państwo na Wolfsburg z całkiem innej perspektywy kanału przepływając obok hali produkcyjnych zakładów Volkswagena aż do Fallersleben. Podczas godzinnej PanoramaTour  dbamy naturalnie o samopoczucie naszych gości na pokładzie.

Autostadt Wolfsburg GeländeParcours.
Kochają Państwo samochodowe wyzwania? W takim razie będziecie Państwo zachwyceni przejażdżką GelandeParcour w Autostadt – i odczujecie, czym jest najprawdziwszy respekt. W Touareg lub Amarok podczas jazdy z doświadczonym instruktorem przechodzi się od jednego zadania do drugiego – rowy z wodą, schody, huśtawka czy rampa z 60% spadkiem podniosą ciśnienie wielbicielom sportów ekstremalnych. Nieco spokojniejszy jest parkour w Tiguanie lub Yeti, gdzie wjeżdżają Państwo w betonowe rury, pionowe doły, koleiny i nieprzejezdne leśne drogi. Rock ’n Roll!

Trening terenowy Touareg lub Amarok

  • Cena za jedną jazdę (ok. 45 min.) 35 € za osobę
  • Cena za trzy jazdy, ok 90 minut jazdy 100,00 € za grupę

Trening terenowy Tiguan

  • Cena za jedną jazdę (ok. 30 min.) 25 € za osobę
  • Cena grupowa na żądanie

Godziny otwarcia
Otwarte całorocznie (poza 24. i 31.12.) 09.00 – 18.00
Gastronomia i teren zewnętrzny 07.30 – 23.00

Opłaty za wejście
Dorośli 15,00 €
Ulgowe 12,00 €
Dzieci/Młodzież (6-17 lat), uczniowie 6,00 €
Bilet rodzinny (2 dorosłych + wszystkie dzieci do 17 lat) 38,00 €

Kontakt
Autostadt Wolfsburg
StadtBrücke
38440 Wolfsburg
Infolinia: (+49)288 678238
E-mail: service@autostadt.de
www.autostadt.de/en/start/