phæno

Zadziwiać, eksperymentować, dotykać, fascynować, próbować, zachwycać – oto właśnie fenomenalny świat przeżyć phæno, który jest otwarty dla małych i dużych od ponad 10 lat. W wyjątkowym futurystycznym budynku, który został zaprojektowany przez światowej sławy architektkę Zaha Hadid i należy do 12 najważniejszych nowoczesnych budynków świata, czeka na Państwa 350 spektakularnych zjawisk. Staną Państwu włosy na głowie, a sześciometrowe tornado ognia skradnie oddech. Tutaj można poruszyć kulę siłą woli, dryfować na latającym dywanie i leżeć na łożu z gwoździ niczym fakir. Tu będziecie Państwo tworzyć nici ze świecącego gazu, wyczarowywać kręgi z chmur i łapać równowagę w Szalonym Salonie. Czy to małe dziecko, dorosły czy dziadek – w phæno każdy świetnie się bawi. Jeszcze nigdy nauka i technika nie były tak ekscytujące. 

Show/występy/warsztaty
W teatrze nauki phæno odbywają się występy i pokazy, laboratoria oferują otwarte warsztaty dla wszystkich gości w weekendy i wakacje, jak również w ciągu tygodnia dla grup i klas szkolnych.

Osoby niepełnosprawne ruchowo
w większości dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, gastronomia i WC dla osób niepełnosprawnych, na terenie wystawowym dostępne rampy i windy

Godziny otwarcia
wt – pt 09:00 – 17:00
sb, ndz i dni wolne 10:00 – 18:00
pon, 24.12. & 31.12. zamknięte
Podczas wakacji w Dolnej Saksonii: pon – ndz 10:00 -18:00
ostatnie wejście: godzina przed zamknięciem

Informacji o cenach pod
www.phaeno.de/home-en