Muzeum Sztuki Wolfsburg

Młode miasto i sztuka nowoczesna – odżywcza kuracja we współczesnym stylu

Kto spędza czas w Wolfsburgu i interesuje się nowoczesną sztuką współczesną, powinien koniecznie zajrzeć do Muzeum Sztuki Wolfsburg. Otwarta w 1994 r. wspaniała budowla z imponującą szklaną fasadą mieści kompleksowy zbiór sztuki współczesnej – od późnej nowoczesności do młodszych eksponatów. Z tego względu od założenia muzeum już ponad sto wystaw zachwycało gości – duże i historycznie zakorzenione tematyczne wydarzenia jak również retrospektywy i konceptualne pojedyncze wystawy. Muzeum obejmuje koncepcyjnie cztery centralne aspekty młodego, nowoczesnego miasta przemysłowego, jakim jest Wolfsburg: nowoczesność, miejskość, międzynarodowość i jakość. Definiuje się jako żyjące, dynamiczne centrum i pełni tym samym jako kulturalna i społeczna instytucja rolę edukacyjną. Położenie w centralnej części miasta, w sąsiedztwie Domu Kultury Alvar-Aalto sprawia, że sztuka jest naprawdę blisko. Informacje o aktualnych wystawach znajdują się w internecie.

Otwarte zwiedzanie: Oprowadzamy i opowiadamy o naszych wystawach podczas otwartego zwiedzania w weekendy: soboty o 13.30 i niedziele o 11.30 oraz o 13.30.

Oferta dla dzieci

  • rodziny w muzeum
  • warsztaty wakacyjne
  • urodziny dla dzieci

Wskazówki dla niepełnosprawnych
wyposażenie przyjazne dla osób niepełnosprawnych, muzeum na poziomie parteru, dostępna winda na wyższe poziomy i toaleta dla niepełnosprawnych

Kontakt
Muzeum Sztuki Wolfsburg
Hollerplatz 1
38440 Wolfsburg
Tel. (+49)5361/26690
Fax (+49)5361/266966
info@kunstmuseum-wolfsburg.de
www.kunstmuseum-wolfsburg.de/besuch-en-us/

Godziny otwarcia
wtorek – niedziela          11:00 – 18:00
poniedziałek                 zamknięte