Międzynarodowe Koło Przyjaciół Wolfsburga – Internationaler Freundeskreis Wolfsburg e.V.

Logo Internationaler Freundeskreis

Tutaj spotykają się ludzie różnych narodowości, kultur, religii, którzy swoim wkładem w aspekty integracji, równouprawnienia i wymiany międzykulturowej budują i pielęgnują w sobie uczucie wzajemnej tolerancji i zrozumienia. Dzięki temu jest tu tak wiele ciekawych tematów, pomysłów i informacji dla wszystkich WOBpatriates, którzy mają ochotę na wymianę doświadczeń.

Międzynarodowe Koło Przyjaciół – Internationaler Freundeskreis Wolfsburg e.V. założone zostało wiosną 2006 roku przez ludzi z okolic Wolfsburga i miasta. Celem było wesprzeć i odzyskać obraz i wizerunek miasta Wolfsburga  jako miasta otwartego na inne narodowości i miasta przyszłościowego.

Związek wspiera miasto Wolfsburg w rozbudowie i pielęgnacji relacji ze swoimi miastami partnerskimi i innych aktualnych i przyszłych stosunków międzynarodowych. Chce tym samym przyczynić się do harmonicznego i przyjaznego współżycia między niemieckimi i obcojęzycznymi mieszkańcami Wolfsburga, jak i doprowadzić do wzajemnego porozumienia między ludźmi żyjącymi tutaj. Szczególnie ważnym aspektem jest wspieranie aktywności w dziedzinie młodzieży, edukacji, kultury i sportu.

Międzynarodowe Koło Przyjaciół w Wolfsburgu prowadzi w związku z tym różne imprezy – wykłady, wydarzenia muzyczne i inne wydarzenia społeczne, jak i wieczory dyskusyjne na temat kwestii międzynarodowych. Przy tym odbywają się również regularne spotkania członków. Istotną rolę w klubie odgrywają również „Young Friends“, którzy swoimi młodymi programami stanowią ważną część wielkiej społeczności.

Poprzez koneksje działaczy w Wolfsburgu ze znaczącymi, międzynarodowymi czynnymi instytucjami, interakcja i partnerskie współżycie w mieście urosły do dużej skali.

Dalsze informacje: http://www.ifk-wolfsburg.de  
Tutaj możesz ściągnąć informacje w pliku pdf:

Aktualne terminy spotkań i wydarzeń znajdziesz tutaj: