Language Exchange Meet-Up

20140924_Logo Enjoy Wolfsburg NEU

Mówisz po hiszpańsku i przyjechałeś właśnie do Wolfsburga? Mówisz po chińsku i angielsku i jesteś w Wolfsburgu już od roku? A może mówisz po włosku i niemiecku, urodziłeś się w Niemczech, masz jednak również włoskie obywatelstwo i w obu kulturach czujesz się jak w domu?

Dla wszystkich zainteresowanych jest w Wolfsburgu wspaniała oferta: „Language Exchange Meet-Up“ jest wydarzeniem dla ludzi z zagranicy. Pomysłodawcą jest Nicole Rundo, która właśnie obroniła tytuł magistra w komunikacji międzykulturowej. Czeka na Ciebie szczęśliwy i rozrywkowy wieczór z wieloma innymi ludzi z zagranicy – w październiku 2013 uczestniczyło aż 70 osób. Czuj się zaproszony i wpadnij, może właśnie mieszka w Wolfsburgu też ktoś z Twojej ojczyzny…

Co cztery miesiące spotykają się ludzie w każdym wieku i mówiący w różnych językach w zawsze innych barach i lokalach w Wolfsburgu, by razem się pośmiać, porozmawiać, potańczyć itd. Obecny jest również zawsze Patrizio Stazzone, typowy Włoch tak zwanej drugiej generacji w Wolfsburgu. Tutaj się urodził, pracuje jako zawodowy fryzjer, kształci się właśnie w zakresie ekonomiki przedsiębiorstwa (niem. Betriebswirtschaftslehre) i jest fotografem z zamiłowania.

Jednak jego, jego rodziców i dziadków, sycylijska miejscowość rodzinna, jest mu także bardzo bliska – w końcu to tam spędzał każde wakacje. Alcara li Fusi jest śmiesznym trafem również ojczyzną Nicole Rundo – jednak Patrizio poznała w Wolfsburgu. Teraz oboje wiedzą o swoich wspólnych korzeniach, wspólnie organizują także „Language Exchange Meet-Up“ i bardzo się cieszą z sukcesu tego społecznego wydarzenia.

Na stronie Facebook’a „Enjoy Wolfsburg“ znajdziesz dalsze informacje: