IHK „Partner Support Program”

“Partner Support Programme”, opracowany przez Volkswagena i Izbę Przemysłowo-Handlową Lüneburg-Wolfsburg (IHK), gwarantuje dla wszystkich partnerów Wolfsburga wsparcie w zakresie tematycznym „Praca w Wolfsburgu“, „Prawidłowo aplikuję o pracę“ i ”Jakie mam możliwości nieodpłatne“.

Założenie teoretyczne jest takie, że wielu WOBpatriates przybywa do Wolfsburga wraz z rodziną. Dzieci nawiązują szybko kontakty w szkole, w przedszkolu lub w klubie. Małżonkowie są jednak czasem samotni, nudzą się i cierpią na problemy związane z brakiem umiejętności językowych.

Izba przemysłowo-handlowa (IHK) jest do tego bardzo przyjazną i fachową placówką koordynacyjną. Wyszkoleni doradcy informują o możliwościach pracy i dalszego kształcenia się, jak i o możliwości nieodpłatnego angażu.

“Partner Support Program” ma zatem dwa ważne cele: przed wysłaniem za granicę pracownik otrzymuje ogólny zarys możliwości programu. Po przybyciu do Wolfsburga przybysz nie musi się o nic martwić, ponieważ pracownicy IHK się nim zaopiekują.

IHK Lüneburg-Wolfsburg
Telefon: 05361 2954-21
bluhm@lueneburg.ihk.de
http://www.ihk-lueneburg.de/produkte/Partner-Support-Program