Transport publiczny

W Niemczech publiczne środki transportu stanowią ważną część infrastruktury. Do publicznych środków transportu zaliczają się: autobus, tramwaj, metro i pociąg.

Do korzystania ze środków transportu publicznego potrzebny jest bilet. Bilety na autobus i tramwaj należy odbić przed odjazdem lub przy wsiadaniu. Bilety na pociąg sprawdzane i kasowane są przez konduktora pociągu. Jeśli przed odjazdem nie udało Ci się zakupić biletu, w autobusie możesz go kupić zazwyczaj u kierowcy, w tramwaju w specjalnych biletomatach, a w pociągu u konduktora. Bilety na autobus w Wolfsburgu można nabyć w punkcie informacyjnym WVG, w informacji turystycznej czy innych miejscach sprzedaży biletów. Za brak biletu w autobusie i tramwaju płaci się karę w wysokości 40 €. Kwota za brak biletu w pociągu jest znacznie wyższa.

Środki transportu publicznego w Wolfsburgu – autobus

WVG jest odpowiedzialny za transport publiczny bliskobieżny w Wolfsburgu. Przystanki oznaczone są literą H. Na każdym przystanku wywieszone są rozkłady jazdy dla autobusów, które się na nich zatrzymują. Na rozkładzie jazdy podane są również linie autobusowe, kierunek jazdy i godziny odjazdu.

W Wolfsburgu obowiązują poniższe ceny (stan z 07/2014):

Jednorazowy bilet
Dorośli
Dzieci
2,20 €
1,40 €
Bilet na 2 przejazdy
Bilet na 10 przejazdów
4,00 €
18,00 €
Bilet dzienny
1 osoba
5 osób
6,00 €
10,50 €

Dla osób, które dużo jeżdżą do nabycia są jeszcze bilety miesięczne lub tygodniowe, które można zakupić pojedynczo lub w abonamencie. Więcej informacji:

Publiczne środki transportu w regionie

Wolfsburg jest połączony z pobliskimi miastami dzięki różnym środkom transporu. Do Braunschweigu jeżdżą autobusy i pociągi. Spis cen i rozkłady jazdy znajdziesz tu:

Transport dalekobieżny

Sieć pociągów w Niemczech jest bardzo dobrze rozbudowana. Głównym przewoźnikiem jest Deutsche Bahn, poza tym istnieją w transporcie regionalnym również inni przewoźnicy kolejowi. Bilety na pociąg można zakupić w okienku na dworcu głównym (zaplanować czas oczekiwania), w automatach lub przez internet. Dalsze informacje dot. całych Niemiec: